Radio samochodowe 

Przez długi czas multimedia automobilowe ograniczały się do przeznaczeń wyłącznie w wysokiej klasy autach, limuzynach oraz wehikułach rekreacyjnych. Projekt oglądania filmów bądź też grania w gry w samochodzie trafił do kluczowego nurtu zainteresowania na globie dopiero w późnych lat 90-tych i wczesnych XXI wieku, a nawet wówczas multimedia automobilowe były w ogromnej mierze ograniczone do drogich jednostek wideo i nieporęcznych magnetowidów lub ewentualnie rozległych systemów DVD.

Odtwarzacz samochodowy

Multimedia do samochodu: co się dzieje dziś?
Obecnie multimedialne dyspozycje są osiągalne dla wszystkich kierowców, co jest widoczne w bogatych w funkcje samochodach. Odpowiednio to, nie ma niemal jakichkolwiek limitów co do sposobu konfigurowania samochodowego systemu multimedialnego, a jedyną pewną rzeczą jest to, że potrzebujesz również komponentu audio, jak i wideo.

Istnieją dziesiątki przeróżnych urządzeń oraz oprzyrządowania oraz wszelkie muszą ze sobą współdziałać w samochodowych multimediach. Zazwyczaj umieszcza się je w ramach trzech fundamentalnych kategorii:

•    sprzęt audio
•    sprzęt wideo
•    źródła mediów

Część audio automobilowego systemu multimedialnego w większości wypadków składa się z istniejącego systemu dźwiękowego, choć są pewne różnice. Co poniektóre z komponentów audio, jakie zwykle znajdują się w automobilowych systemach multimedialnych, obejmują:

•    jednostkę główną
•    głośniki
•    procesor dźwięku
•    słuchawki

Słuchawki można odnaleźć już w prostych samochodowych systemach audio, jakkolwiek są one o wiele częściej wykorzystane w połączeniu z multimedialnymi wozami. Przewodowe słuchawki wymagają gniazda słuchawkowego w jednostce głównej, odtwarzaczu wideo bądź też w innym miejscu, tudzież słuchawki bezprzewodowe są w stanie wykorzystywać sygnały podczerwieni bądź też RF.

Większość innych składników audio jest bardzo podobna do tych w tradycyjnych samochodowych systemach audio, z kilkoma odstępstwami, takimi jak jednostka główna. Podczas gdy w konfiguracji multimedialnej można używać normalnego radia samochodowego, jednostki z głowicami wideo są znacznie lepiej dostosowane do celu.

Jak wybrać?
To przede wszystkim powinno być przemyślane już na poziomie wybierania samochodu. Jeśli tudzież zabieramy się za wyposażenie już później przede wszystkim musimy wziąć pod szczególną uwagę czynniki takie jak: budżet, zastosowanie, częstotliwość użytkowania. Całe szczęście nowoczesne marki dają nam do dyspozycji całościowe rozwiązania, a sprzedawcy systemów multimedialnych do aut są niezmiennie gotowi do pomocy w wyborze tego w najwyższym stopniu wyśmienitego. Warto jednak wcześniej samemu zrobić rozeznanie w opcjach i cenach na rynku, żeby nie dać się naciągnąć.