Kompetentne centrum opieki nad matką oraz dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Dziś kobiety z reguły dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa rozmaita. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los swój i własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/endokrynologia-ginekologiczna

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Współcześnie w naszym kraju znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy mogą liczyć na profesjonalną opiekę powiązaną z czasem ciąży i połogu.
W obszernym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, wobec tego też całościowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez profesjonalistów dysponujących nie tylko wysokiej klasy ekwipunkiem, jednakowoż przede wszystkim także ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero początek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje ogrom radości, jednak także o jego zdrowie należy dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodzice mogą mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, wobec tego również zapewnienie mu profesjonalnej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Dobre ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich świadczących specjalne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci konstruowane są idealne warunki medyczne. Lekarze dbają nie tylko o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, jednakowoż również o ich komfort i odpowiednie samopoczucie, jakie może rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług fachowców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.